• first things first. Skype, aktivity na leto, peniaze, štruktúry, nie opačne …

  • čistky v ZSS,

  • SLACK kde nič nie je,

  • stretnutie s Nadáciou zastavme korupciu ktoré nedopadlo, a ako je šeligovcom boj proti korupcií totálne ukradnutý a jediné, čo ich teraz zaujíma je kampaň do regionálnych volieb,

  • verejné priznanie Táni Sedlákovej, ale zatiaľ len pre Čechov,

  • od Šeligu sa dozviete, ako to bolo  s kandidatúrou jedného zvláštneho kandidáta za prezidenta (len aby ste sa o niekoľko kapitol ďalej dozvedeli, že to bolo aj tak inak),

  • odstránenie jednej organizátorky a ďalšie kýble špiny od Šeligu v taxíku až po regionálne voľby.

 

 

22.5.2018 – first things first. Skype, aktivity na leto, peniaze, štruktúry, nie opačne …

 

Už je to skoro mesiac od stretnutia v Banskej Štiavnici. Protesty utíchli, situácia na Slovensku sa stále iba zhoršuje (Dodatok: veľmi relatívny pojem 🙂 ) , občianske združenie ZSS stále neexistuje, miestami sa spomína Slack, ale to je všetko čo sa deje vo vnútri ZSS. Jediné čo sa odhaľuje stále viac, je Šeligov harakter. Dnes Šeliga nahral do tajnej skupiny Mestá za slušné Slovensko zápisnicu zo Skype konferencie medzi krajskými koordinátormi.

Pod týmto postom vznikol spor so Samuelom Zubom z Pražskej kaviarne. Najprv vysvetlím, kto je Samuel Zubo. Samuel je hlavným organizátorom v Prahe, tvoria divíziu ZSS Pražská kaviareň. Pod vlajkou ZSS rozbehli po Slovensku celkom šikovný projekt „Putovná kaviareň“ ňou chceli priviesť rôzne osobnosti bližšie k ľudom. Okrem toho sa aktívne angažujú aby Slováci v zahraničí mohli voliť. Keďže boli celkom aktívny, postupne začali prepukať konflikty so šeligovcami. (Myslím, že v novembri 2018 bol Samuel Zubo zbavený predsedníctva v ich občianskom združení… iba náhoda, možno 🙂 )

V tomto poste od Samuela je však reálne vidieť ako ZSS reálne nefunguje. To, že nie sme v Slacku je úplne jedno, pretože aj keď Samuel tam je, na jeho návrh k stanovám ZSS, nikto z pracovnej skupiny ktorá to mala riešiť nereaguje. Je tam Juraj Šeliga, a krajský koordinátori Ján Gálik, Martina Strmeňová a Marián Nakata. Bez Šeligu nespravia nič. Stali sa z nich vygumovaní zombíci. Už to začína byť zrejmé, že každá aktivita smerujúca k tomu aby reálne vznikla nejaká platforma za ZSS je blokovaná. A samozrejme prachy. Revolucionár, a vraj šikovný právnik to povedal jasne, „first thing first, skype, aktivity na leto, peniaze, štruktúry, nie opačne…“

Príloha č. 67

Zápisnica je iba na interné účely. Nebola určená pre verejnosť (ako väčšina vecí tu zverejnených).  Zúčastnili sa jej všetci krajský organizátori okrem PO. Niektorí sa zapájajú do diskusií. Pražská kaviareň rozbieha projekt Putovnej kaviarne. Slack nefunguje. Nefunguje komunikácia v ZSS. Niektoré regióny sa odpájajú. (spomeňte si na toto zakaždým keď Šeliga povie, že za ním stojí 150 ľudí celého ZSS). Začínajú sa riešiť regionálne voľby. Šeliga naznačuje čistky v ZSS. Tým sme myslení my, ktorí sme sa ozvali v otvorenom liste. Odpoveď sme doteraz nedostali.

Rozhovor sa neskôr zvrtne na financie. Šeliga požaduje doriešiť financovanie aby sa tomu mohol venovať naplno. Samo z Prahy požaduje najprv vytvoriť organizáciu a zvoliť zástupcov, ktorí by mali legitimitu. Šeliga sa odvoláva na stretnutie v Banskej Štiavnici, kde si akože vypýtal mandát od zúčastnených na neoficiálneho lídra hnutia. Tým pádom je podľa Šeligu do novembra vyriešená organizácia  Len toto asi nebola všeobecná predstava. Ani moja a rovnako ani Samova. Samo požaduje najprv vytvorenie organizácie a stanovenie pravidiel. Šeliga si postavil hlavu a prehlásil, že to bude robiť do novembra a hotovo. V tomto momente asi skončila normálna diskusia pretože zápis to radšej vynecháva. Potom sa už riešia iba regionálne voľby a iné hlúposti.

Príloha č. 68

 

 

 

29.5.2018 reálna situácia v ZSS Žilinský kraj

 

Na to, že ZSS je podvod, už prichádzajú aj ostatné mestá. Už je ale neskoro. ZSS je vnútorne rozložené. Mestá sa odpájajú. Spomeňte si na to zakaždým, keď Šeliga povie, že za ním stojí 150 organizátorov na Slovensku a ďalší v zahraničí. Klamstvo, za klamstvom. Áno, a kto vlastne financuje Šeligu? Zdržím sa komentárov a nechám organizátorov ZSS, nech Vám to vysvetlia sami.

Príloha č. 69

 

Takto pokračoval rozpad ZSS a Šeliga sa zatiaľ zameral na regionálne voľby.

 

 

29.5.2018

 

Poľnohospodári idú do Bruselu, kde sú vypočutí v Európskom parlamente.

https://www.facebook.com/katka.magdoskova/posts/1431766416969826

 

Šeliga zatiaľ zháňa ľudí do komunálu a v tajnej skupine uverejnil tento post:

Príloha č. 70

 

V diskusií sa ozvali nespokojní Matej z Martina a Mária z Trenčína.

 

Príloha č. 71

 

Rovnako aj my v Trnavskom kraji, stále neme prístup na Slack. Náš krajský koordinátor Pavol Koprda sa neozýval. Posledný krát čo na mňa prehovoril, bolo na stretnutí v Banskej Štiavnici, keď po mojom konflikte s Ondrušekom sa opatrne spýtal, „čo Piešťany?“  21.5.2018 mu v našej mesendžerovej skupine pre Trnavský kraj písala Alexandra zo Skalice. Pýtala sa, či už po 20 dňoch je nejaká zápisnica zo stretnutia. Na druhý deň sa ozval a ja som sa ho spýtal na Slack. Povedal, že nás nahodí. Stalo sa tak dnes. 29.5.2018. Otvorili sa nám brány Slacku. Toto je Slack, 1 všeobecná skupina, 5 pracovných skupín + plus nejaké skryté v pozadí a tajné. Celkovo je tam 66 zaregistrovaných členov zo 152, ktorí boli v tajnej skupine na FB. Všeobecný kanál vznikol 25.4.2018, v rámci Trnavského kraja sme sa doň dostali 29.5.2018 a to až po vyžiadaní u Koprdu.

Príloha č. 72

 

V rámci exkurzie môžeme začať kanálom biele vrany, som tam admin. Našiel som tam Pavla Koprdu, Silviu a seba. V tejto skupine to bol môj prvý aj posledný koment.

 

Príloha č. 73

 

Ďalšia skupina „blogy, články“ – 3 členovia: Pavol Koprda, Eva Lavríková a ja

Skupina „vzdelávanie“ – tam je okrem mňa 8 ľudí.

 

Príloha č. 74

 

Posledná skupina ktorou sa budeme zaoberať je skupina „regionálne voľby“. Ostatné nestoja za nič. Vlastne ani v jednej sa poriadne nič nerieši. Bezo mňa má 11 členov. V podstate bratislavský organizátori a preprogramovaní krajskí koordinátori. To je všetko, čo zostalo z celého ZSS.

 

Príloha č. 75

 

Prípravy na regionálne voľby sú v plnom prúde. Šeliga sa stretáva s každým, kde by mohol získať nejakú podporu k regionálnym voľbám. Nechajme ho s marketérkou to trošku ešte vyšperkovať a povieme si niečo o stretnutí s Nadáciou zastavme korupciu.

Príloha č. 76

 

Okrem tohto zápisu v Slacku, kde je 11 ľudí, nikto by sa o tomto stretnutí a jeho výsledku nedozvedel, keby Klaudia Brázdilová, ktorá bola spolu s Máriou Galánkovou Janíčkovou hlavnými organizátorkami protestov v Trenčíne, už dávno predtým nepôsobila ako aktivistka v tejto nadácií. Ak sa pamätáte podieľala sa aj na otvorenom liste bratislavským organizátorom. Podľa nej stretnutie prebiehalo nasledovne. Nadácia prezentovala projekt. Najprv ho vysvetlím, pretože je to dobrý projekt, a ak by reálne vzniklo ZSS ako organizácia, takéto veci mali byť jej integrálnou súčasťou.

https://komunita.zastavmekorupciu.sk/stan-sa-bojovnikom/

V projekte išlo hlavne o to, aby sa ľudia naučili ako môžu vo svojom meste, obci, alebo kdekoľvek kontrolovať narábanie s verejnými financiami a aby sa títo aktivisti naučili vyhľadávať prepojenia medzi vlastníkmi firiem a mestskými poslancami, aby kontrolovali verené obstarávania. Takto by sa mohla v každom meste ktoré by sa zapojilo vytvoriť bunka aktivistov, ktorí by kontrolovali verejné obstarávanie. Nemusíme si hovoriť o tom, že by sa asi vôbec nenudili. Bližšie si to môžete pozrieť tu a tu:

https://komunita.zastavmekorupciu.sk/2016/10/17/posviet-si-na-konflikty-zaujmov/

https://komunita.zastavmekorupciu.sk/2016/10/17/skontroluj-verejne-obstaravania/

Podľa Klaudie, nadácia predstavila projekt a šeligovci mali nejaké reči ktoré sa nepozdávali nadácií. Nadácia dala šeligovcom dva týždne aby prišli s konkrétnymi návrhmi spolupráce. Výsledok? Nič.

Jediná zmienka, že sa takého stretnutie konalo existuje iba tu na Slacku, kde je 11 ľudí a polovica sú bratislavskí organizátori. V ZSS sa o tom nevie. A to je iba jedna z vecí ktorá ukazuje ako je šeligovcom boj proti korupcií totálne ukradnutý a jediné čo ich teraz zaujíma je kampaň do regionálnych volieb.

 

 

31.5.2018 – nový policajný prezident a hromadná výpoveď v RTVS

 

Medzičasom sa objavilo meno nového policajného prezidenta a 12 zamestnancov RTVS podáva hromadnú výpoveď.

https://www.facebook.com/SpravodajskeodboryRTVS/videos/1870199999707113/

  

 

 

5.6.2018 – beseda v Brne

 

Diskusné fórum ktoré pripravil týždenník Respekt v Brne. Hostia, novinárka Z. Hanzelová, M. Šimečka z denníka N (jedna z múdrych hláv) a Táňa Sedláková. Táňa tradične rozprávala ako všetko vznikalo na kolene v obývačke, a iné rozprávky, ale sú dve veci ktoré stoja za zmienku.

44. minúta od konca – otázka z publika na Táňu Sedlákovú. „Hnutie Za slušné Slovensko požaduje predčasné voľby a či to považuje za dobrý krok, pretože vieme že podľa prieskumov by sa do parlamentu mohli dostať ešte horšie strany ako tam sú teraz.“ Nasleduje Tánina odpoveď a asi prvý krát verejne zaznie, že Za slušné Slovensko nepožaduje predčasné voľby.

Dnes je 5.6 2018, hlasovanie, (ktoré ani nebolo hlasovaním, ale len akýmsi konsenzom ako si to šeligovci nazvali) bolo 1.5. v Banskej Štiavnici. Kým táto informácia zaznie aj na Slovensku, ešte uplynie nejaká doba.

22:10 minúta do konca. Otázka z publika k organizácií ZSS. Tána Sedláková rozpráva, nechám to posúdiť Vás, či je to pravda.

Gepostet von Týdeník Respekt am Montag, 4. Juni 2018

vida12

https://www.facebook.com/tydenikrespekt/videos/10156469712906103/

  

 

6.6.2018 – kandidát na prezidenta František Mikloško

 

Dnes sa v tajnej skupine odohralo niečo omnoho zaujímavejšie ako bol Slack. Začalo to týmto postom od Kataríny Chovanovej. Hlavnej organizátorky v Martine potom ako František Mikloško ohlásil kandidatúru na prezidenta. Znovu nechám hovoriť ostatných organizátorov.

Príloha č .  77 1 2 3 4

 

Diskusia prestala byť konštruktívna, až do momentu, v ktorom sa ozvala Katarína a napísala, že dobre, tak im to celé vysvetlí.  No, nevysvetlila, pretože dostala BAN. Bola vykopnutá zo skupiny, tým pádom v podstate aj zo samotného ZSS. Takto sa ZSS zbavilo nepohodlného člena, skôr ako to stihla povedať…

Príloha č. 78

 

Aký bol presný dôvod, že ju odstránili, sa môžete spýtať adminov tejto skupiny:

Príloha č. 78

 

Samozrejme, po tom sa už ozval aj Šeliga. Len ako vždy, najpr mu museli vyčistiť priestor. Nechám ho, nech Vám to celé vysvetlí radšej sám. Konečne sa vyjadrí aj k otvorenému listu. Šeliga zase spomenie blokádu železníc a zase ide témou generálneho štrajku. Hlavne, že sme pomáhali iniciatívam zbierať podpisy za predčasné voľby a pozrite ako dopadli. Myslím, že tie iniciatívy dobre vedia, ako sme im pomáhali. V duchu hesla:

Hoci to nie je naša agenda, v podstate ich podporujeme.

Príloha č. 79 1 2

 

 

8.6.2018

 

V Bratislave sa koná pietne zhromaždenie „Spravodlivosť pre Henryho“: 8. jún / Hodžovo nám. / Bratislava. Toto zhromaždenie neorganizuje ZSS.

 

 

13.6.2018 – poľnohospodári

 

A čo spolupráca ZSS s ostatnými iniciatívami, napríklad s poľnohospodármi? Reálne neexistuje. Každá iniciatíva si ide svoje a šeligovci sa na tom vždy vedia priživiť. Veľmi radi poskytnú svoju značku výmenou za nejaký obsah ktorým by prilákali pozornosť. V zmysle hesla: hoci to nie je naša agenda v podstate ju podporujeme.

Ak sa na Slovensku niečo zrealizovalo, vždy to bola vlastná iniciatíva týchto skupín. Tak aj v tento deň, z Košíc a iných kútov Slovenska vyrazili do Bratislavy poľnohospodári. Všetci boli prekvapení, aj Martina Strmeňová, krajská to koordinátorka a členka skupiny pre tlačové správy.

Príloha č. 80

 

 

15.6.2018 – ZSS podáva trestné oznámenie na Fica

[videopress 1NsaOA0o]

vidaa13

https://www.facebook.com/zaslusneslovensko/videos/224040268391355/

Šeliga hovorí o Ficovi a jeho obvineniach ako sa tu niekto snaží o štátny prevrat, ako sa niekto snaží zorganizovať chaos v krajine, ako sú údajne organizátori prepojení na zahraničné organizácie, ako ich niekto riadi a manipuluje. (V tomto momente už viete, že organizátori sú priamo prepojení na domácu mimovládnu organizáciu PDCS, ktorá aktívne ovplyvňovala riadenie celého ZSS spolu s múdrymi hlavami) Informácie máte. Ak chcete, pozrite si video. Okrem toho ešte oznámil že budú ďalšie protesty.

A čo na to organizátori v ostatných mestách? Začalo to kritickým názorom Mareka Vagoviča z denníka Aktuality, ktorý zverejnil na svojom FB profile, ale úplne to rozpútal prvý komentár jedného organizátorov ZSS z Martina.

Príloha č. 82

 

 

Jedna vec je Vagovičov článok a jeho kritický komentár, druhá ak sa členovia ZSS začnú ozývať verejne. Prvá si to všimla Martina Strmeňová z BB a uverejnila to v tajnej skupine.

Príloha č. 83

 

Keď treba, Šeliga sa vie ozvať ihneď. Aj sa stalo.

Príloha č. 84

 

Nastala situácia ktorú trebalo riešiť ihneď, Skype J, krízová komunikácia a vyrojili sa pod Vagovičovým statusom. Martina ho obvinila, že klame a Matej Bórik sa v ďalšom komente sťažuje, že ako mesto Martin, vôbec nič nevedia o chystaných protestoch. Objavuje sa Táňa Sedláková, ktorá ale reaguje na ľudí, ktorých to začalo veľmi zaujímať. Organizátori ZSS sú označení výkričníkom.

Príloha č. 85

 

Verím tomu, že Tána Sedláková začínala byť z týchto komentárov zhrozená. Niekto býva znepokojený, niekto býva zhrozený, že ano? Matej to v druhom komentári zhrnul celkom výstižne. Celá platforma sa rozpadla, ale nie z nedostatku odhodlania, ale preto, že ľudia chceli a chcú predčasné voľby. A čo má znamenať tá Radičová? Neviem. Povráva sa, že v počiatkoch kontaktovala ZSS a to ju odmietlo. Dá sa to ľahko overiť, môžete sa jej spýtať.

Príloha č. 86

 

Táňa Sedláková tu dala „úprimné“ vysvetlenie, aj toho prečo 23.3. zrušili protest. Úprimne, absolútne mu nerozumiem. Tak na to sa už ozval aj Marek Vagovič a Táňa to musela riešiť osobne.

 

Príloha č. 87

Príloha č. 88

 

Konečne už sa zapojili aj ostatní členovia ZSS, nechám to na nich, nech oni sami vysvetlia, ako v tej skutočnosti naozaj bolo.

 

Príloha č. 90 91 92

 

Hádam to bolo poučné ale ostala otvorená otázka, hovorí Matej Bórik pravdu? Diskusia pokračovala v tajnej skupine a odpoveď dávajú organizátori zo zahraničia.

Príloha č. 93

 

Zdá sa, že Bratislava vytiahla kartu s trestným oznámením, len aby neupadla do zabudnutia, nazvime to skrátene PR marketing. Aby sa podalo trestné oznámenie na Fica bolo bratislavským organizátorom navrhované už dávno a viacerými členmi. Nie len Prahou. No BA absolútne nereagovala. No a to, že všetky mestá v zahraničí nič nevedia je zodpovednosť bratislavských organizátorov. Ale tak isto ako si šeligovci u seba ponechali aj ostatné veci (rozhodovanie, peniaze, ochranná známka, čokoľvek), tak tak isto si ponechali aj koordináciu zahraničia a samozrejme nefunguje to. Ale ako to je možné, veď predsa majú vedľa seba takých skúsených profesionálov z PDCS a dokonca Katarína Nagy Pazmáni je ich junior trénerkou. Je to nepochopiteľné, alebo to začína byť úplne jasné?

 

Príloha č. 94

 

 

19.6.2018

 

Šeliga s Farskou pozývajú na blížiaci sa protest. Nová vláda nič nezmenila. Situácia na Slovensku je rovnaká, alebo horšia. Šeliga Vám to vymenuje sám. Môžete mu to veriť, tentokrát hovorí pravdu. A preto prídite na námestia aby ste sa znovu v pokoji rozišli domov. Pretože ZSS okrem podpory „svojich“ nezávislých kandidátov v regionálnych voľbách nič iné neplánuje. A samozrejme, žiada Vás aby ste im na to poslali peniaze.

https://www.tyzden.sk/spolocnost/48857/za-slusne-slovensko-nova-vlada-nic-nezmenila-v-piatok-bude-dalsi-protest/

A aj keď ZSS nemá s touto iniciatívou farmárov nič spoločné, treba to zase využiť pre PR marketing. Hlavne treba prísť a odfotiť sa s nimi.

Príloha č. 95

Príloha č. 96

 

 

22.6.2018 – pochod Za slušné Slovensko

 

Protesty sa konali V Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach (účasť minimálna). Bratislavský organizátori sa radšej ani nepýtali, či sa chce pridať nejaké ďalšie mesto. Pýtali sa síce v tajnej skupine, či sa ešte niekto chce pridať k protestom, ale to len aby sa nepovedalo, pretože vôbec sa s nikým neriešil obsah. A vedeli, že by to skončilo katastrofálne. Nakoniec prišli šeligovci s vysvedčením pre túto vládu. Načo?

 

 

26.6.2018 – OFFICE

 

ZSS má  konečne kanceláriu a potrebuje ju zariadiť. Je tu otázka, na čo ju vlastne potrebuje, keď napriek pomoci všetkých múdrych hláv a PDCS, nie že by sme nemali založené občianske združenie, ale my nemáme ani len návrh stanov a v Slacku je 11 ľudí.

Príloha č 97

 

 

2.7.2018 – plány do komunálnych volieb

 

V tento deň šeligovci predstavili svoje plány do komunálnych volieb.  A bola to kolosálna hlúposť. Ako hovoria, túto víziu tvorili s odborníkmi a aj s ľuďmi s praxe. Neviem, kto sú tí odborníci, rozhodne to nie sú organizátori ZSS (okrem tých zvláštnych) a tôbož nie zahraniční organizátori ZSS. Video si môžete pozrieť tu:

 

Toto sú naše plány do komunálnych volieb a na leto ????????

Gepostet von Za slušné Slovensko am Montag, 2. Juli 2018

vida14

https://www.facebook.com/zaslusneslovensko/videos/240041646791217/?__xts__[0]=33.%7B%22logging_data%22%3A%7B%22page_id%22%3A174028046725911%2C%22event_type%22%3A%22clicked_all_page_posts%22%2C%22impression_info%22%3A%22eyJmIjp7InBhZ2VfaWQiOiIxNzQwMjgwNDY3MjU5MTEiLCJpdGVtX2NvdW50IjoiMCJ9fQ%22%2C%22surface%22%3A%22www_pages_home%22%2C%22interacted_story_type%22%3A%22565413710334575%22%2C%22session_id%22%3A%221841f188cf0262f76fc7abd94ebfc649%22%7D%7D

Platforma ZSS podporí nezávislých kandidátov v regionálnych voľbách. Kritériá sú: musí byť nezávislý, musí sa hlásiť k vízii  a  koordinátori v jednotlivých mestách ich musia poznať. Potom dostanú podporu ZSS.

Prečo je to zlé? Začínajúc kritériami, ktoré sú tak všeobecné, že by ich splnil každý kandidát, ja tam niekoľko vecí skrytých v detailoch. Pozrieť si všetko môžete na webstránke ZSS, ktorá sa  zmenila na regionálnu kampaň.

https://zaslusneslovensko.sk/

Keď si stiahnete kritériá, dočítate sa. Že to nemôže byť kandidát strany Smer a LSNS ale SNS alebo Most-Híd to už môže byť.

Ďalej v pôvodnom návrhu vypadol tento bod:

  • kandidáti na poslancov obecných alebo mestských zastupiteľstiev musia mať prienik v ich programe aspoň v 50% vízie „Slušné mestá a obce Slovenska.“, alebo hlavný bod ich programu bude jedným z bodov vízie, pričom akýkoľvek ďalší ich program nesmie byť v rozpore s víziou.

To len toľko k tomu, že ako všeobecne je nastavená vízia a aké sú očakávania. A tento bod musel ísť preč. V reáli by to vyzeralo asi tak, že podporím schôdze s občanmi, ale vyberám si netransparentné prideľovanie bytov. Hlúposti, najhoršie nás čaká na záver.

A čo keď v niektorých mestách bude viacero kandidátov? No tak vtedy ZSS podporí len jedného kandidáta. Niekde na webe ZSS sa píše: „Férová súťaž je taká, v ktorej platia rovnaké pravidlá pre každého.“ V tomto momente férová súťaž skončila. ZSS, nie že nepodporí slušných straníckych politikov, ale nepodporí ani nezávislých kandidátov, okrem „našich ľudí“. ZSS diskriminuje ostatných nezávislých kandidátov, pretože ak by v nejakom meste bolo viacero dobrých nezávislých kandidátov na primátora, podporí iba jedného. Toho, ktoré si „niekto“ vyberie. Vyzerá to ako dosť hlúpe rozhodnutie, ak si myslíte, že šeligovcov nikto neriadi, ale nie je to hlúpe rozhodnutie, keď potrebujete pretlačiť svojich ľudí na primátora Bratislavy a ostatných krajských miest.

A ak sa niekto ako nezávislí kandidát dokáže za toto postaviť, potom je to „náš človek“ alebo je tak naivný a neskúsení, že nepatrí ani do regionálnej politiky.

 

Matúš Vallo – „nezávislý“ kandidát na primátora Bratislavy (Progresívne slovensko)

Marek Hattas – nezávislý kandidát na primátora Nitry

Peter Fiabáne  – nezávislý kandidát na primátora Žiliny

Dobias Luboš – nezávislý kandidát na poslanca v Leviciach

Robert Martin Hudec – nezávislý kandidát na poslanca v Bratislave, časť Vrakuňa

 

Niekedy mám pocit, že zo Slovenska si niekto robí sociálne laboratórium, lebo tu máme ďalšie nóvum. Najprv tu boli štandardné politické strany, potom sa stali hitom neštandardné politické strany a teraz tu vznikla politická strana bez strany. Privítajme, “nezávislú politickú stranu”.

Je tu ešte jedna vec ktorú si ľudia mýlia. ZSS nebolo nikdy apolitické. Každý krok iniciatívy bol politický. Ale to, čo malo platiť bolo, že ZSS je nadstranícke. To už neplatí, ZSS je strana. Niektoré médiá reagujú kriticky, ale niektoré strany a tradične Denník N a Štefan Hríb (múdra hlavy), píšu samé chvály.

https://dennikn.sk/1168289/za-slusne-slovensko-vstupuje-do-komunalnych-volieb-podpori-valla-v-bratislave-hattasa-v-nitre-a-fiabaneho-v-ziline/

 

 

6.7.2018 sobota – Šeliga v taxíku

 

Všetko raz vyjde najavo. Jedno klamstvo za druhým. Po kvapkách, až sa nakoniec v tom človek utopí. V tento deň vznikla zaujímavá debata na FB vo verejnej skupine Renáty Papcúnovej, Za Slovensko – občianska iniciatíva.

https://www.facebook.com/groups/ZaSlovensko/permalink/233419477452761/

Papcúnova napísala kritický post ohľadom ZSS. V jednom z príspevkov, píše profil s názvom „Sasoon Plachetnica“, o tom, ako pár dní po tom, čo šeligovci zrušili protest v Bratislave, viezol Šeligu v taxíku, pravdepodobne do Denníka N. Počul, ako komusi do telefónu hovorí, že ” neboj sa , oni o chvíľu utíchnu”

Príloha č. 62 1 – 2

 

Aby som bol korektný, neviem overiť, či je to pravda. Nesedí ani dátum, v príspevku hore uvádza, že sa to odohralo niekoľko dní po proteste. Na mapke danej cesty, ktorú zdieľa na svojom profile je dátum 23.3.2018. To je deň, kedy sa mal konať zrušený protest. To znamená, že mohol zachytiť správu o zrušení protestu zo štvrtka. A predsa je to od vtedy už niekoľko mesiacov.  Tento jeho príspevok je z 5.7.2018. Ale jeho profil je reálny, tak sa ho môžete opýtať.

Príloha č. 62 1 – 3

 

 

 

 

Chronológia:

02.03. –           sviečka za Jána a Martinu (1. protest)

09.03. –           2. protest

16.03. –           3. protest

23.03. –           4. protest, ktorý šeligovci zrušili

24.03. –           1. Celoslovenské stretnutie organizátorov ZSS v Banskej Bystrici

29.03. –           2. Celoslovenské stretnutie organizátorov ZSS v Banskej Bystrici s Kájou Mikovou a Dušanom Ondrušekom

05.04. –           5. protest

15.04. –           6. protest BA všetci organizátorí + hapening v Dobre dobre

30.04 – 1.5  –   2 dňové celoslovenské stretnutie organizátorov v Banskej Štiavnici (bod zlomu)

04.05. –           7. Protest – predvečer svadby

05.05. –           sobota, deň svadby, koncert v Gregorovciach

22.06.2018 –   8. pochod Za slušné Slovensko (manifest)

 

 

Obývačka

 

Toto je obývačka. Veľmi malá časť obývačky. Tak malá, ako tácka pod pohárom, oproti zvyšku izby, a oproti tomu čo všetko skrýva.  Keď vojdete s myšou nad obrázok, môžete si ho potom priblížiť a hýbať s ním.

zakladná struktára obývačky - iniciatíva Za slušné Slovensko

základná struktúra obývačky – iniciatíva Za slušné Slovensko (za slušný podvod)

 

Zhrnutie

 

Bratislavskí organizátori si krátko po úspechu prvého pietneho zhromaždenia potrebovali najprv vyčistiť tím. Vylúčili Dávida Straku a Martina Baju. Nemali nad nimi úplnú kontrolu. Dávid Straka si doteraz neuvedomuje, že jeho aktivita nebola protikorupčná, ale jeho poslaním bolo hrať len užitočného idiota. Vtedy sa ich zbavili len neoficiálne.

Avšak vražda Jána a Martiny a neustále články o falošnej talianskej stope tak vyburcovali davy, že hrozilo, že protesty sa vymknú spod kontroly a stanú sa naozaj masové.

Jediným spôsobom ako zabrániť predčasným voľbám bolo zrušenie protestu. Ak by to nespravili, ľudia na námestiach by prekročili kritické množstvo a pád vlády by bol reálny.

Problém však bol v tom, že Kiska bol stále prezident a jeho strana Za ľudí ešte neexistovala. PS/SPOLU už existovali, ale nikto ich nepoznal.

Tým v pozadí bol pripravení už od samého začiatku. Objavuje sa meno Dušan Ondrušek z mimovládnej organizácie PDCS. (Partneri pre demokratické zmeny Slovensko), ktorá trénuje organizátorov protestov v krajinách na Balkáne a v arabských krajinách, ktorým sa prehnala vlna farebných revolúcií arabskej jari.

Sama Katarína Nagy Pazmáni už niekoľko rokov pôsobí ako trénerka v tejto mimovládke PDCS. Vyzerá to, že v tom prostredí sa pohyboval aj Jakub Kratochvíľ a logicky potom aj Táňa Sedláková, pretože boli partnermi. Mimovládka PDCS je slovenskou pobočkou najväčšej organizácie na svete financovanej americkým kongresom, ktorá sa špecializuje na riešenie konfliktov. Sú to špeciálne vyškolení psychológovia, ktorý dokonale ovládajú techniky manipulácie.

Ešte v ten deň ako šeligovci zrušili protest, objavuje sa masívna mediálna podpora, ktorá obhajuje kroky bratislavských organizátorov. František Mikloško uverejnil v denníku SME článok a na druhý deň sa objavujú v relácií Pod Lampou so Štefanom Hríbom. František Mikloško sa neskôr objavuje ako kandidát na prezidenta a Šeliga ho podporí v otvorenom liste. A rovnako František Mikloško aj Štefan Hríb patria k týmu ľudí v pozadí ZSS, ktorí sú označovaní ako „múdre hlavy“.

Nasleduje masívna podpora Denníka N. Martin Šimečka je tiež jedna z múdrych hláv a často sa objaví v diskusiách so šeligovcovcami. Táto podpora sa zintenzívňuje hlavne po nepopulárnych rozhodnutiach ako napríklad v prípade podpory regionálnych kandidátov v komunálnych voľbách.

Odohralo sa prvé stretnutie v Banskej Bystrici, kde šeligovci vysvetľovali dôvody zrušenia protestu. Po tomto stretnutí sme si vybrali krajských koordinátorov.

Druhé stretnutie v Banskej Bystrici. Podklady sme poslali bratislavským organizátorom. Šeligovci ich zosumarizovali s aktívnou účasťou mimovládnej organizácie PDCS (Partneri pre demokratické zmeny).  Stretnutie facilitovali Karolína Miková a Dušan Ondrušek z  PDCS. Nič sme neodhlasovali. Ani sa to nedalo. Návrhy sme videli prvý krát a žiaden bod nebol v stave, aby sme mohli niečo odhlasovať. Vznikli akési pracovné skupiny.

Odohrali sa ďalšie protesty. Bratislavskí organizátori sa stretli s ostatnými iniciatívami. Aj tieto stretnutia facilitovali Karolína Miková a Dušan Ondrušek z PDCS. Komunikácia s Bratislavou stále nefungoval. Nikto nevedel čo robia pracovné skupiny.

Organizátori ZSS zo všetkých miest Slovenska prišli na spoločný protest do Bratislavy. Po proteste bol spoločný večierok, kde sa objavili aj múdre hlavy, František Mikloško a Štefan Hríb.

Komunikácia s BA stále nefunguje a odmietajú pomoc organizátorov z ostatných miest. Nič nechcú delegovať ďalej, všetko držia u seba. Šeligov automat na cukríky nefunguje, ľudia požadujú predčasné voľby.

Blíži sa dvojdňové stretnutie v Banskej Štiavnici. Nikto nevie čo robia pracovné skupiny. Nerieši sa obsah stretnutia.

Všetky mestá v Trnavskom kraji dávajú jednotné stanovisko v ktorom sú za predčasné voľby.

Napriek tomu bratislavskí organizátori zasielajú program stretnutia, ktorý nereflektuje požiadavky ľudí na námestiach, ani ostatných organizátorov a ani aktuálnu situáciu. Tento program vypracovali bratislavskí organizátori v priamej spolupráci s mimovládnou organizáciou PDCS.

Napriek tomu, že celý Trnavský kraj bol za predčasné voľby bratislavským organizátorom sa podarí zmanipulovať ostatných organizátorov. Aktívnu úlohu v tom hrajú krajský koordinátori a Karolína Miková a Dušan Ondrušek z mimovládnej organizácie PDCS. Použili na to techniky psychologickej manipulácie, v ktorých sú experti.

Celé smerovanie ZSS sa nasmerovalo na budovanie „dlhodobej stratégie“ a upustilo od myšlienky predčasných volieb.  A ako povedal Dušan Ondrušek, aby nestratili legitimitu a námestia neprebrali iní, toto rozhodnutie vedome zamlčali pred verejnosťou a rodinou zavraždených. A takto sa jedna zahraničná mimovládka postarala aby Za ludi a PS/SPOLU mohlo pokračovať vo svojej volebnej kampani. A je len iróniou osudu, že moje a Ondrušekove konanie malo úplne opačné motívy a teraz sa naše role absolútne obrátili.

Okrem toho vysvitlo, že pracovné skupiny nespravili nič. Celkovo sa na stretnutí nič neodhlasovalo, pretože nič nebolo v takom štádiu aby sa o tom dalo rozhodnúť. Jediné čo sa zrealizovalo bol manifest, ktorý vyprodukoval Šeliga.

Niektoré mestá nesúhlasili s týmto smerovaním a napísali otvorený list bratislavským organizátorom v ktorom požadovali predčasné voľby a rovnoprávnosť krajov v rozhodovaní. Podmienili to zotrvaním v platforme a na protest sa nezapojili do najbližšieho protestu. Jednoducho nemali žalúdok takto cynicky klamať ľudom do očí. Šeligovci ich odignorovali.

O pár dní sa konalo sa protestné zhromaždenie „V predvečer svadby“. Niektoré mestá v Trenčianskom a Trnavskom kraji sa protestne nezapojili. Zo všetkých miest v Trnavskom kraji ostala len Trnava a tak to aj zostalo.

Potom sa už nedialo nič. Iba sa ukázal harakter šeligovcov. Zo ZSS sa stala zamaskovaná politická strana. Vykašlali sa na ostatných rečníkov ktorým hrozilo väzenie za to že sa postavili mafií. Pretlačili „nezávislého“ kandidáta Valla z Progresívneho Slovenska za primátora Bratislavy. Z ďalšieho kandidáta Hattasa, na ktorého čongále v šľapkách nikdy nezabudnem, spravili primátora Nitry a ďalej klamali ľudom na námestiach.

To, čo ste videli, je v ostrom kontraste s tým, čo o sebe doteraz prezentovali bratislavskí organizátori. Môžete si to pripomenúť, ak si pozriete rozhovor Petra Nagyho zo dňa 8.3.2018, na rádiu Expres.


vida15

https://www.youtube.com/watch?v=gWDaAo0YRrQ

Vôbec nie je ľahké postaviť sa proti ZSS. Prvý krát som bol označený za zradcu, pretože som povedal pravdu. Ale spravodlivosť neexistuje bez pravdy a sloboda bez spravodlivosti.

A čo je vlastne pravda? Toto všetko odštartovala vražda dvoch nevinných ľudí. Potom sa tu objavili články o talianskej stope, ktorá sa ukázala ako falošná. Na základe tejto emócie bola založená iniciatíva ZSS.

Juraj Šeliga bol iba postavičkou ktorá mala založiť neškodné hnutie, od ktorého sa okrem podpornej politickej kampane pre strany Za ľudí a PS/SPOLU nič neočakávalo. Malo to byť rovnaké ako pri iniciatíve Veľký protikorupčný pochod. Avšak keď sa protesty vystupňovali, museli prísť profesionáli, Karolína Miková a Dušan Ondrušek z mimovládnej organizácie PDCS, aby utlmili „konflikt“ a dostali dianie v iniciatíve ZSS pod kontrolu. To znamená zastavili protesty a zabezpečili aby sa z iniciatívy stalo len neškodné hnutie sfanatizovaných mladých ľudí, ktorý budú podporovať volebnú kampaň Za ludí a PS/SPOLU.

Pozadie tejto iniciatívy je však omnoho hlbšie a zahraničné vplyvy tu trčia z každej strany. V samom jadre iniciatívy bola schovaná jedna z najväčších mimovládok, ktorej školený psychológovia chodia farebnými revolúciami zavádzať demokratické zmeny do celého sveta. Politickú kampaň pre strany PS/SPOLU a našu prezidentku Zuzanu Čaputovú robila agentúra Árona Shaviva Strategy And Campaigns. Táto agentúra bola zapojená do prevratu na Čiernej Hore a pokusu o zabitie premiéra. Je tu orgán „múdrych hláv“, ktorý vytvára triádu prepojení medzi médiami, sorošovými nadáciami Otvorenej spoločnosti a politickými stranami, až po prezidentskú kanceláriu. Ale mali sme tu premiéra, ktorý nech bol aký bol, ale povedal to jasne. Tento scenár bol písaný v zahraničí.

A čo sa Smeru týka. Toto poviem z pozície organizátora, ktorý pól roka zabezpečoval protesty proti tejto vláde. Smer má na krku veľa zlodejín, ale medzi Smerom a Pentou panovalo nepriateľstvo. Veď hádam už každý videl nahrávku s Haščákom kde hovorí o veľkom pláne na zničenie Smeru. Smer napriek všetkému bola doteraz jediná strana, ktorá proti Pente aj niečo robila. Úspešne sa jej to podarilo pri zisku zdravotných poisťovní. To bol precedens, ktorý mal dopad na zmluvy v celej EÚ. Získali sme naspäť vodnú elektráreň Gabčíkovo. A tento súboj so zahraničným kapitálom pokračoval aj pri ďalších energetických monopoloch.

Na tejto úrovni neexistuje delenie na dobrých a zlých. Takto to v reálnej politike nefunguje. Platí však jeden zákon a to je zákon príčiny a následku. A aj Smer teraz musí znášať dôsledky svojich dobrých a zlých rozhodnutí.

Ak ste však štrngali kľúčmi proti Gorile tak zo všetkých vecí si uvedomte jednu jedinú vec.  Kiska sa ako prezident osobne angažoval v spore firmy MECOM, na strane PENTY, čiže GORILY‼ A Daniel Lipšic, advokát rodiny zavraždených, zastupuje firmu MECOM, na strane PENTY čiže GORILY‼

Politické strany sú v prevažnej miere len bielymi koňmi oligarchie. A médiá sú len ich manipulátormi verejnej mienky a nástrojom politického boja. Plus 7 dní vlastní PENTA, SME vlastní PENTA, časopis Týždeň podporuje Haščák z vlastných peňazí. Kuciakova redakcia Aktualít má rovnakú adresu ako vydavateľstvo PENTY. A Denník N zase financuje ESET, ktorý je sponzorom strany PS/SPOLU.

Položte si otázku. Naozaj chcete voliť GORILY aby ste porazili SMER? Toto je odkaz pre všetkých slušných ľudí, ktorí štrngali na protestoch Za slušné Slovensko a rozhodujú sa či vo voľbách dajú svoj hlas Kiskovi, alebo Beblavému a Trubanovi aby porazili Fica.

Situácia je omnoho komplikovanejšia a odohrávajú sa tu procesy na takých úrovniach o ktorých väčšina ľudí nemá tušenia. A je veľkou tragédiou, že pomerne veľká časť ľudí je už tak demoralizovaná týmito podvratnými procesmi, že overené fakty na nich nemajú žiaden vplyv.

Táto krajina je už dlho pod vplyvom rozvratných procesov, ktoré demoralizovali obyvateľov tejto krajiny, destabilizovali jej štátotvorné a obranné mechanizmy až nastala kríza. Toto bol útok na demokratické zriadenie tejto krajiny. Pohyboval sa tu akýsi Tom Nicholson, ktorý ako prvý vypustil falošnú taliansku stopu aby hneď na druhý deň zdrhol do zahraničia.  Všetci vedia, že je agentom cudzej štátnej moci. Kto počul svedectvá zo súdu vie, že Peter Tóth mal byť určitým spôsobom stále činný v SIS, alebo inej tajnej službe. A mediálne celebrity, ako napríklad Monika Tódová, ktorá nosila Farskej raňajky do postele donášala Pente informácie na SIS, ktoré pomáhali rozvracať túto krajinu. Za slobodna sa volala Žemlová a nájdete ju v spise Gorila. Hlavne, že dostala ocenenie biela vrana. Farská sa potom objavi niekde v Amerike u nejakého vojnového lobistu a svet sa točí ďalej. Takže namiesto toho aby ste dostali odpovede, je tu omnoho viacej otázok ako na začiatku. Ale to je prvý krok, pochopiť, že nevieme nič o tom čo sa tu v skutočnosti deje a často krát je všetko úplne naopak ako sa nás tieto mediálne celebrity snažia presvedčiť.

Môžem povedať len jediné, strana Za ľudí a PS/SPOLU sú zlo a sú absolútne nevhodné aby sa dostali do parlamentu. Rovnako ako sa o Kiskovi vyjadril spoluzakladateľ Dobrého anjela o Kiskovi Brossmann, ktorý povedal, že Kiska je absolútne nevhodný na funkciu prezidenta Slovenskej republiky.

„Niekedy v roku 2008 som začal mať intenzívny pocit, že ma Andrej už od prvopočiatku Dobrého anjela klame. A nielen mňa, ale najmä ľudí, ktorí nám nezištne pomáhali. Niekedy v roku 2010 sa mi to definitívne celé poskladalo,“

„Andrej od začiatku vošiel do Dobrého anjela nie preto, aby pomáhal iným, ale preto, aby iní pomáhali jemu. Pochopil som, že všetci tí, ktorí sme venovali čas a peniaze Anjelovi, sme v skutočnosti od začiatku financovali politickú kampaň jednému človeku,“

Podľa vlastných slov na začiatku roka 2011 odišiel zo všetkých výkonných funkcií v Dobrom anjelovi. Svojou kritikou si však vyrobil nepriateľov.

„Bol som vychovaný tak, že nemám mlčať len preto, že väčšina ľudí so mnou nesúhlasí,“

https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/spoluzakladatel-dobreho-anjela-brossmann-kiskovi-robil-len-kampan

Kiska: A HOVORÍM, ŽE JA SOM PRIŠIEL O OBROVSKU ČASŤ MOJEJ POLITICKEJ REPUTÁCIE…

Šuliga: NO JA VIEM….

Kiska: LEBO VIEŠ, TÝM DANIAM LUDIA NEROZUMEJÚ, ALE POCIT, ŽE JA SOM NIEKOMU UKRADOL POZEMOK, TO SI VEDIA… ( ľudia vysvetliť inak)

Šuliga: POZEMOK, BYTY…

[videopress K6qPzhp8]

https://www.youtube.com/watch?v=rlu65cCDa_s&feature=share

Ako chce Andrej Kiska toto vysvetliť? Svojou mantrou, že v „dobrej viere“ rokoval s mafiánmi a bielymi koňmi, o tom ako opraviť dátumy na kúpnej zmluve za Francov pozemok, ktorú podpísal skôr ako ho druhá firma vydržala? Tento človek má byť ministrom vnútra?

V čom sa Kiska pri tejto snahe líši od ostatných mafiánov? Je možné tolerovať jeho daňové podvody s jeho firmou KTAG? Alebo to ako vysťahoval 48 rodín z bytoviek? Alebo keď spolu s bratom založil Villu Beatrice v Tatrách aby získali úver na rozbeh nebankové biznicu? Ibaže vila nepatrila im, ale švédskej podnikateľke. A čo tí ľudia, ktorí spáchali samovraždu kvôli jeho úženíckym praktikám? Kiska má na rukách krv a 22 000 právoplatných rozsudkov za úžerníckej praktiky svojich nebankoviek. A potom z týchto krvavých peňazí založí nadáciu Dobrého anjela aby si spravil reklamu do politiky. Čo môžu čakať ľudia od osoby, ktorá keď staršiu ženu výrastkovia z osady skopú z mosta, on príde do osady a povie nebojte sa ničoho. A osadníci by si tiež mali uvedomiť, že miesto pomoci do vzdelávania, ktoré by im zabezpečilo dôstojnú prácu, sa im od Kisku dostalo len úžerníckych úrokov.

Má toto byť budúcnosť Slovenska? Čaká nás skorumpovaná polícia, prokuratúra a súdy? Krajina, v ktorej „vyšší záujem“ je nadradený životu jednotlivca? Strana, ktorá je netransparentná už iba pri výbere primátorov? Máme žiť v krajine kde ľudské práva nesmú byť nadradené obchodným záujmom. Máme byť krajinou kde sa ľudia nebudú báť umierať? Nepoučili sme sa z 89-teho?

Toto nebol žiaden únos iniciatívy ZSS. Toto bola len ďalšia farebná revolúcia, a toto je jej kronika. A toto je len špička ľadovca tejto obývačky, kde dva týždne neumývali riady:

Organizátori: Katarína Nagy Pazmány, Peter Nagy, Karolína Farská, Juraj Šeliga, Veronika Bruncková, Tatiana Sedláková, Jakub Kratochvíl,

 Fasilitátori: Karolína Miková a Dušan Ondrušek z PDCS

 Múdre hlavy: Štefan Hríb, František Mikloško (kandidát na prezidenta), Stach, L. Koles, F. Pagáč, M. Luterán. Martin Šimečka,  Filip Vagač, Miša Benediková, Zuzana Števulová, Kolesárová, Martin Bútora, Juraj Rizman.

Toto je koniec iniciatívy Za slušné Slovensko. Ľudia v pozadí sa budú brániť a pôjde im to dobre. Dajte si na to pozor. Videli ste s akou ľahkosťou dokážu povedať akékoľvek klamstvo. Majú na to zdroje, tréning a bolo investovaných už príliš veľa miliónov eur.

Nastala doba temna a vtedy vyliezajú príšery. Neexistuje nikto okrem Vás, kto by sa tomu postavil. Doba prechodu, kedy sa odovzdáva moc, je najnebezpečnejší čas.

Znovu nás čakajú revolučné časy. Časy ako za Štúrovcov. Zatiaľ čo tie svine, ktoré prehlasujú o Slovákoch, že sú podradná čvarga budú dostávať ocenenia. Niektoré Facebookové stránky a youtube kanály záhadne zaniknú. Niekomu príde trestné oznámenie. Pre niekoho si možno príde NAKA. A niekto možno zmizne bez stopy. Procesy, ktoré vedú k šialenstvu davov a samovražde Európy sa budú stupňovať, ale v skutočnosti nikto nevie čo bude.

Raz príde tá doba a konečne zaznie druhá časť slovenskej hymny. Dovtedy si spomeňte prečo čo ste stáli na námestiach. Ak ste tam stáli za Jána a Martinu, ich život už nedokážeme zachrániť, môžeme ich iba pomstiť, pretože sloboda bez spravodlivosti neexistuje. Rovnako ako spravodlivosť bez pravdy. Ale v prvom rade sa postavte za seba a svoje rodiny. Postavte sa za Váš dôstojný život… a choďte voliť.

[videopress KEA7BmBF]

https://www.youtube.com/watch?v=rfpofML0IMg

Za Jána a Martinu.

Za slobodu, pravdu a spravodlivosť.

Roman Mancel

Views: 3274